Auto z 3D tlačiarne príde na cesty budúci rok

Arizonská spoločnosť Local Motors sa dostáva do povedomia najmä pre svoj progresívny prístup k výrobe automobilov. V minulosti sa firma zviditeľnila vozidlom s názvom Rally Fighter. Vozidlo sa vyrábalo zákazníkom na mieru a tí sa zároveň mohli priamo zúčastniť výrobného procesu.V najnovšom projekte sa zamerala na lacné elektrické vozidlo rovnako vyrobené na 3D tlačiarni.

Z prostredia online komunity zapojenej do projektu vybrala víťazné návrhy dizajnu s názvom Sport a Swim. Vozidlo môže vďaka spôsobu výroby dostať rôzne podoby vonkajšieho vzhľadu.

sport, local motors, 3D tlačiareň, veda zajtrajška

Sport

swim, local motors, 3D tlačiareň, veda zajtrajška

Swim


Momentálne návrhy dizajnu sú len akýmsi zdrojom inšpirácie pre budúce vozidlá. V prvom kvartáli budúceho roku plánuje Local Motors predstaviť prvé, do reálnej premávky pripravené vozidlo, vyrobené na 3D tlačiarni.
Pôjde o elektromobil schopný jazdiť v nízkych rýchlostiach. Neskôr v tom istom roku sa údajne dočkáme aj plne homologizovanej verzie, schopnej zvládať aj diaľničné rýchlosti.

Nakoľko reálne sú tieto projekty a termíny dokončenia vozidiel, ukáže až čas.

Pozrite si aj video

 

Predvoľby súkromia

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte. 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti