Čo (ne)viete o textilných autokobercoch?

Pridané: 7.6.2021 10:00:00 Počet zobrazení: 2281

07 Jún 2021

Sú elegantnejšie ako gumové a majú paradoxne podobné ochranné vlastnosti. Vyrábajú sa dokonca s prvkom, o ktorom určite netušíte. Aký to je?

Čo (ne)viete o textilných autokobercoch?

Materiál na autokoberce

Vedeli ste, čo je to slučkový vlas? Presne z toho sa vyrába kvalitná autokobercovina, ktorá sa nestrapká a nezatrháva. Keď si teda budete vyberať koberčeky do auta, pýtajte sa výrobcu na tento materiál.

Ďalším dôležitým materiálovým rozlišovacím prvkom je to, z čoho je vyrobená spodná strana koberca. Pri kvalitných autokobercoch je na spodnej strane gumený granulát, ktorý zabraňuje prepúšťaniu vody na podlahu vášho auta.

Autokoberce chránia rovnako ako gumené autorohože?

Gumené autorohože sú na zimu a autokoberce na leto... Zabudnite na tento mýtus. Je pravda, že gumové rohože sú na zimu o čosi vhodnejšie, pri veľkom množstve snehu totiž vodu z nich jednoducho vylejete. V otázke ochrany podlahy pred vodou však koberce obstoja rovnako dobre ako rohože. Oboje totiž majú na spodnej strane gumu, vodu teda neprepustia. Koberce akurát trošku dlhšie schnú. Navyše, suchú špinu z koberčeka raz dva povysávate, zatiaľ čo rohože musíte zakaždým umývať, aby boli dokonalo čisté.

1

Obr. 1: Sezónny mýtus o používaní textilných autokobercov a gumových autorohoží

Autokoberce vyhrávajú v elegancii

Autorohože z gumy sa zvyčajne vyrábajú iba v čiernej alebo v sivej farbe. Sú fádne a nie príliš estetické. Autokoberce, to už je iná pesnička. Dostanete ich v čiernej, sivej, antracitovej či béžovej farbe a môžete si na ne nechať urobiť farebný lem z lesklých nití alebo z kože. Dobrý predajca vám ponúkne aj viac ako 10 farieb na výber.

Ich súčasťou tiež môže byť výšivka na mieru, buď logo vašej firmy, alebo logo značky vášho automobilu. Prípadne čokoľvek iné, na čo si len zmyslíte. Super nápad na darček, nie? Sme si istí, že o tejto vychytávke ste doteraz nevedeli.

 2

Obr. 2: Niektoré farebné možnosti pri výbere autokobercov v našom e-shope

 

---> NÁŠ TIP: Vyšperkujte si vaše autokoberce s individuálnym farebným obšitím

 

Ako čistiť autokoberce?

Pozor, väčšinu autokobercov nie je vhodné čistiť pod prúdom vody. Hadicou, vapkou či pod sprchou to teda neskúšajte. Najjednoduchšie koberec vyčistí vysávač. Ak nestačí váš domáci, tak vysoko výkonný v auto umyvárni si s koberčekmi určite poradí. Ak máte na vašom autokoberci len drobné nečistoty, môžete ich zotrieť vlhkou, no nie moc mokrou handričkou a hneď potom odsať prebytočnú vlhkosť suchou savou handrou. Prezradíme vám ešte jeden „babský trik“ - autokoberce perfektne vyčistíte aj dámskym suchým šampónom na vlasy. Opýtajte sa partnerky, pomôže vám ho nájsť v drogérii.

Kvôli zlému autokobercu môžete havarovať

Na trhu existuje veľké množstvo autokobercov a mnohé z nich sa tvária ako univerzálne. Na tie si ale dajte špecifický pozor, pretože síce sadnú do väčšiny áut, no nebudú doliehať presne po kraje karosérie a kvôli tomu vám budú lietať po podlahe auta.

Predstavte si, že musíte prudko zabrzdiť, celou nohou sa zapriete do pedálu, no noha sa vám šmykne na neupevnenom autokoberčeku a ten sa naroluje pod pedál. Nedobrzdíte a havarujete. Stojí to za tých pár ušetrených drobných? Univerzálne autokoberce bez fixáciepotenciálne nebezpečné!

Vyberajte preto také, ktoré sú vyrobené presne podľa značky a typu auta a dokonca podľa roku výroby. Sú zamerané podľa konkrétneho modelu a sadnú do vášho auta od kraja po kraj úplne presne. Navyše sú dodávané s tromi typmi fixácie o podlahu auta, takže si budete istí, že váš koberček sa ani nepohne.

3

Obr. 3: Textilný autokoberec presne na mieru podľa značky a typu auta

 

---> NÁŠ TIP: Nájdite si textilné autokoberce presne podľa značky vášho auta

 

V neposlednom rade pohodlie

Na záver je tu jedno malé kritérium výberu, ktoré síce prichádza na rad posledné, no v skutočnosti vám spraví veľký rozdiel v komforte jazdy. Textilné autokoberceoveľa príjemnejšie pod nohami ako gumové autorohože. Ak ste niekedy mali oboje, poznáte ten rozdiel. Ak nie, mali by ste si do auta kúpiť aj textilné autokoberčeky a vychutnať si tak pôžitok z doslova mäkkučkého auta.

--> DO E-SHOPU: Textilné autokoberce

Predvoľby súkromia

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte. 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti