10 dôvodov, prečo si kúpiť deflektory

Pridané: 12.11.2021 09:00:00 Počet zobrazení: 3511

12 November 2021

Viete, čo sú to deflektory? Malé bočné clony na okná auta majú hneď niekoľko nepopierateľných výhod. Pre dôvod číslo dva ich budete milovať.

10 dôvodov, prečo si kúpiť deflektory

. Žiadny hluk

Poznáte to, idete rýchlejšie, chcete si otvoriť okno, no ihneď ho aj zatvárate, pretože by ste ohluchli. Silný aerodynamický hluk je prítomný najmä na diaľnici, ale aj na bežnej ceste počas vyššej rýchlosti. Deflektory výrazne znižujú tento typ hluku a umožnia vám užiť si jazdu aj s čerstvým vzduchom.

2. Žiadny dážď ani sneh

Okno si budete môcť konečne otvoriť aj počas nepriaznivého počasia! Keď prší alebo sneží a vy nemáte bočné clony na svojom aute, ihneď zmoknete, alebo zmrznete, vo vnútri auta budete mať navyše samú vodu. Táto starosť pri deflektoroch odpadá! Dážď aj sneh spoľahlivo odfiltrujú a nedovolia mu vstúpiť dnu. Opäť si tak môžete užívať čerstvý dažďový vzduch s pootvorenými oknami.

3. Žiadny prievan

Hluk, voda a do tretice vietor. Deflektory dokážu regulovať prietok vzduchu do vnútra auta tak elegantne, že dnu nevzniká žiadny prievan. S deflektormi môžete mať otvorených viacero okien v aute naraz a aj tak nevznikne neželané prievanové prúdenie vzduchu, keďže sa vzduch inak láme už pri vstupe do auta. Paráda, nie?

4. Žiadna choroba

Ak si spočítame všetky vyššie spomenuté nežiaduce účinky otvárania okien na aute bez deflektorov, zarábame si na poriadne prechladnutie, zápal stredného ucha, alebo inú nepríjemnú chorobu. Ak často jazdíte autom, máte radi čerstvý vzduch, ale nemáte bohvieakú imunitu, mali by ste rozhodne popremýšľať nad deflektormi.

5. Žiadna umelá klimatizácia

Veľa ľudí tzv. „klímu“ v aute jednoducho netoleruje. Umelé znižovanie teploty vzduchu nie je zdraviu príliš prospešné a pri vysokých rozdieloch v teplote vzduchu vonku a dnu v aute môže pre telo znamenať až teplotný šok. Výmena vzduchu cez klimatizáciu navyše prebieha cez rôzne filtre, ktoré sa zanášajú peľom a nečistotami a môžu vám tiež škodiť. Zdravá výmena vzduchu vo vozidle prebieha len cez otvorené okná. Ak ste sa tejto možnosti doteraz bránili kvôli dažďu, vetru či hluku, už nemusíte, deflektory to vyriešia za vás.

6. Žiadny dym z cigariet v aute

Deflektory ocenia aj fajčiari. Fajčiť v uzatvorenom aute je nepríjemné aj pri zapnutej klimatizácii, dym totiž pomocou nej z auta nikdy úplne neodíde. Ak si však otvoríte okno, je to už úplne iná pesnička. S deflektormi ste v bezpečí pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami vonku, zároveň ale máte v aute čerstvý vzduch, keďže cigaretový dym prirodzene odchádza cez otvorené okno von.

7. Žiadne špinavé bočné okná

Deflektory menia smer prúdenia vody po karosérii auta, zabraňujú teda aj znečisťovaniu bočných okien. To oceníte najmä v extrémne zlom počasí, keď sa auto skutočne zašpiní a vy nič nevidíte v spätných bočných zrkadlách. Tento problém už s deflektormi mať nebudete.

8. Žiadne lacné materiály 

Deflektorov sa vôbec nemusíte báť, musia spĺňať rovnako prísne kritériá ako vaše auto. Výrobca HEKO, ktorého bočné clony nájdete v našom e-shope, je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001-2015 a svoje deflektory vyrába z bezpečnostného plexiskla, tzv. polymetylmetakrylátu (PMMA). Tento materiál zodpovedá požiadavkám normy ČSN EN 1836 pre optické prvky používané pri cestnej premávke a pri riadení vozidiel.

9. Žiadna nuda, ale štýl

Deflektory sú nielen funkčný doplnok auta, ale aj výrazný estetický doplnok. Vášmu štvorkolesovému tátošovi dodajú elegantný športový vzhľad a vy sa budete môcť popýšiť zasa o niečo vylepšeným autom.

10. Žiadna veda, ale jednoduchá montáž

Ak vám všetky vyššie uvedené dôvody znejú dobre, no obávate sa montáže, nemusíte. Deflektory iba zasuniete do drážky rámu okna, v ktorom sa nachádza aj tesniaca guma. Montáž je úplne jednoduchá a podľa návodu ju za pár minút zvládnete svojpomocne, aj keď ste laik.

1

Obr. 1: Takto vyzerajú deflektory, alebo aj bočné clony na okná auta

 

--> DO E-SHOPU: Deflektory podľa typu vášho auta

Diskusia

(3 komentáre)

chellButmum dyxct chellButmum 16.2.2020 19:36:23
M sex, time-consuming have, 90min. isegdaqixew 20.12.2019 00:00:12
Multi-centre judging whereas, encountered dilute young. iyijarebuci 19.12.2019 23:26:04
Predvoľby súkromia

Tento eshop používa ku skvalitneniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookies. Používaním tohto eshopu s tým súhlasíte. 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti